WIADOMOŚCI

Oficjalnie: Vettel w Red Bull Racing od 2009
Oficjalnie: Vettel w Red Bull Racing od 2009
Zespół Red Bull Racing poinformował dziś, że Sebastian Vettel podpisał kontrakt z ekipą i zostanie w przyszłym sezonie partnerem Marka Webbera. Tym samym zespół zrezygnował z możliwości negocjacji z Fernando Alonso i jako jedna z pierwszych ekip w stawce ma już pewny skład na kolejny rok startów.
baner_rbr_v3.jpg
Szef ekipy Red Bull Racing Christian Horner jest bardzo zadowolony z dokonanego wyboru:

"Jesteśmy zachwyceni tym, że Sebastian dołączy do nas w przyszłym roku. Po odejściu Davida Coutharda na emeryturę przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, po ostrożnych rozważaniach, wydawało się naturalne ogłoszenie jego następcy przed domowym wyścigiem Sebastiana na Hockenheim. Z racji tego, że jest on częścią rodziny Red Bulla, wybranie Sebastiana jako partnera Marka Webbera nie było trudną decyzją."

"Zawsze naszym celem było posiadanie najlepszego możliwego składu kierowców, a wybór Vettela spełnia te kryteria. Po osiągnięciu 21 lat w ostatnim wyścigu i zaledwie 17 startach w Grand Prix, ciągle się uczy, ale jasne jest, że posiada wiele umiejętności i prędkości. Jesteśmy przekonani, że Red Bull Racing wyciągnie większość z tych umiejętności i wierzymy, że z Markiem i Sebastianem mamy bardzo konkurencyjny skład na sezon 2009.

Sebastian Vettel także wygląda na bardzo zadowolonego, choć jeszcze kilka dni temu zaprzeczał kontaktom z ekipą z siedzibą w Milton Keynes.

"Jestem dumny dołączając do Red Bull Racing, a zawsze dobrze jest wcześnie podjąc decyzję odnośnie kolejnego roku. Jako kierowca zawsze celowałem w możliwie najbardziej konkurencyjny zespół, a przez ostatnie kilka sezonów Red Bull Racing dowiódł, że ma wspaniały potencjał. Bylem częścią rodziny Red Bulla od długiego czasu, a w juniorskim zespole od 2000 roku. Przez całą moją karierę oferowano mi wspaniałe wsparcie, a teraz jazda dla ich głównego zespołu w F1 jest spełnieniem marzeń. Patrzę z optymizmem na wspaniały sezon przede mną, choć mam jeszcze wiele do nauczenia się w Formule 1.

Poza Red Bullem, muszę bardzo mocno podziękować Scuderii Toro Rosso, gdzie czułem się jak w domu. To była moja rodzina od ponad roku i chciałbym podziękować Franzowi Tostowi i Gerhardowi Bergerowi za daną szansę, a także podziękować całemu zespołowi za ich wysiłki. Po tym obwieszczeniu skoncentruję się na ściganiu dla Toro Rosso w drugiej połowie sezonu. Zrobię co w mojej mocy by odpłacić im i osiągnąć jeszcze kilka dobrych rezultatów.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

24 KOMENTARZY
avatar
orinocoPL

17.07.2008 14:40

0

no to sie zaczyna karuzela zmian... ;)


avatar
Angulo

17.07.2008 14:47

0

to było jasne od dawna


avatar
atomic

17.07.2008 14:50

0

angulo: te jasnowidz może podasz typy na gp.


avatar
norbertinho

17.07.2008 14:50

0

wiec alonso ma jeden team do wyboru mniej. Zostaje mu jeszcze Honda, ferrari, BMW, Renault ewentualnie Toyota


avatar
orinocoPL

17.07.2008 14:50

0

owszem, ale teraz juz oficjalnie


avatar
ferrarimarlboro

17.07.2008 14:54

0

wraz z tą wiadomością wiadomo gdzie będzie jeździł Alonso w pszyszłym sezonie.Ferrari odpada tak samo BMW,Toyota też do Hondy nie będzie chciał więc zostanie w Renault.


avatar
LukeOne

17.07.2008 14:56

0

Kogo obchodzi że znowu sie wszyscy zamienią miejscami w przyszłym roku przecież jest połowa sezonu 08 może podajcie kogo widzicie za 30 lat w F1 ? dzieci Kubicy będą w RBR czy w BMW ? jak myślicie ?


avatar
walerus

17.07.2008 15:09

0

No i znów Vettel dostał z byka - może w końcu spać w namiocie i pić kranówę - bo dostał oficjalnie lepszego bolida......


avatar
Angulo

17.07.2008 15:20

0

atomic - chcesz to masz 1. RAI 2. HAM 3.KOV 4.KUB 5.MAS 6.ALO 7.PIQ 8.HEI


avatar
Hubi

17.07.2008 15:40

0

no i spoko :) czyli Alonso w Ferrari :D


avatar
Szymas111

17.07.2008 15:51

0

Alonso raczej nie przejdzie do Ferrari.Massa i Raikkonen mają ważne kontrakty, a poza tym jest jeszcze kilku innych kierowców którymi jest zaintersowane Ferrari np.Kubica


avatar
walerus

17.07.2008 15:54

0

KERS nie przewiduje dużych przetasowań wśród kierowców w 2009....


avatar
czyzyk1802

17.07.2008 16:31

0

dlaczego Alonso i BMW odpada.....przecież nawet Robert powiedział ze jest taka możliwosc ze Fernando bedzie w BMW w 2009 r. wiec poczekajmy a wtedy wszystko sie wyjasni


avatar
niza

17.07.2008 17:12

0

teraz pytanie kto przyjdzie do STR za Vettela????


avatar
ferrarimarlboro

17.07.2008 17:17

0

niza- Bruno Senna.Nie mogę jutro obejrzeć 1 treningu a nie wiecie gdzie mogę obejrzeć powtórke tego treningu.


avatar
omoachifari

17.07.2008 17:33

0

a ja mam takie pytanie gdzie można obejżeć zawody GP2??


avatar
robercik746

17.07.2008 17:46

0

omoachifair - na polsacie sport extra. pozdrawiam


avatar
Raven89

17.07.2008 17:54

0

Vettel w Red Bull-czyli nic nowego,mówiło się o tym już od dawna.A co do Alonso-to sądzę,że nie ma szans na jazdę w Ferrari i BMW w 2009-ale podobno Honda szuka świetnego kierowcy i oferuję mu wielkie pieniądze-zobaczymy,czy w przyszłym sezonie Fernando nie zostanie "najbardziej prekologicznym" kierowcą w stawce ;)


avatar
niza

17.07.2008 20:00

0

ferrarimarlboro, tez tak myślę, że Senna przyjdzie na jego miejsce


avatar
Hubi

17.07.2008 20:15

0

to może potem jak senna będzie w toro rosso będą chcieli w Red Bull'u Vettela i Bruno Senne ? ciekawie by było :D


avatar
dziarmol@biss

17.07.2008 21:01

0

2008-07-17 15:09:04 walerus-joł hehe trzeba go teraz trzymać za słowo


avatar
darecky3

17.07.2008 21:07

0

Renault jest niezle w innowacjach a mala rewolucja techniczna (nie taka mala) na przyszly rok gwarantowana. Mozemy byc zaskoczeni i osiagnieciami i kto wie moze Alonso zacznie stawac na pudelku...wszystko sie okaze


avatar
szewczenko

17.07.2008 21:09

0

Niza ja myślę że Sebastiana Vettela w Toro Rosso zastąpić może też Liuzzi ale Bruno Senna też ma szanse


avatar
Troker1979

17.07.2008 22:12

0

Nie wiem czemu włodarze red bulla tak sie podniecają tym vettelem . To młody obiecujący kierowca ale chyba nie taki talent co np. kubica alonso i mimo wszystko hamilton jak w końcu opanuje nerwy i zacznie rodzić sobię z presją. Na dzień dzisiejszy Robert jest szybszy od młodego szkopka o jakieś 0,3 -0,5 na okrążeniu.Rok temu gdy vettel był kierowcą testowym w bmw Robert mini średnich razultatów nie odczuwał żadnej presji ze strony tego kierowcy nawet dawał do zrozumienia że w bmw nie ma obecnie szybszego kierowcy od niego (nie wiem czy myślał także o heidfeldzie)


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu